![](https://static.wixstatic.com/media/5b3da7_3b9a13012c5740c59fc5543d6ecfb028~mv2.jpeg/v1/fill/w_147,h_100,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/5b3da7_3b9a13012c5740c59fc5543d6ecfb028~mv2.jpeg)
Με προπόνηση στο «Παναγιώτης Σκούφος» την Τετάρτη (15/9) συνεχίστηκε η προετοιμασία της Θύελλας Ραφήνας εν όψει της έναρξης του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής στις 3 Οκτωβρίου, με την κλήρωση να έχει οριστεί για τις 23 Σεπτεμβρίου.
Όσον αφορά την προπόνηση, η ομάδα του Νίκου Μεσολόγγη ακολούθησε τρέξιμο, πρόγραμμα ασκήσεων με την μπάλα και παιχνίδι σε μικρούς χώρους, έχοντας στο μυαλό της το εντός έδρας φιλικό του Σαββάτου (18/9, 17:00) κόντρα στη Νέα Αρτάκη.
Τέλος, να σημειωθεί ότι οι «λιγνιτωρύχοι» θα αγωνιστούν απέναντι στον Ηλυσιακό, στην τελευταία τους φιλική αναμέτρηση για φέτος, την Κυριακή (26/9), στο «Παναγιώτης Σκούφος».