top of page
  • Writer's pictureΑ.Π.Ο. Θύελλα Ραφήνας

Κ16 Εθνικός Λυκιας - Θύελλα Ραφήνας 1-2

Πρεμιέρα στο γήπεδο της Νέας Μάκρης για την Κ-16 της Θύελλας να παίρνει το πρώτο τρίποντο της χρονιάς με σκορ 1-2. Το παιχνίδι είχε αγωνιστική ένταση , με τους αθλητές και των δυο ομάδων να προσπαθούν σε ένα ακατάλληλο γήπεδο να δημιουργήσουν ευκαιρίες, με την Θύελλα να μπαίνει μπροστά στο σκορ στο 15 λεπτό με διπλή προσπάθεια του Παπαδημητριου Δ. και κοντινό πλασέ έπειτα από απόκρουση του τερματοφύλακα του Εθνικού .

Στο δεύτερο ημίχρονο η Θύελλα αύξησε την πίεση της και κόντρα στη ροη του ματς δέχτηκε την ισοφάριση έπειτα από ατομική ενέργεια και αριστερό βολε παίκτη του Εθνικού. Η Θύελλα έβγαλε άμεση αντίδραση και δυο λεπτά μετά μπήκε πάλι μπροστά στο σκορ με ευθύβολο σουτ του Φράγκου. Μέχρι το τέλος του παιχνιδιού η Θύελλα έχασε και άλλες τελικές προσπάθειες για να διευρύνει το σκορ , παρόλα αυτά η προσπάθεια ανταμείφθηκε με το τρίποντο της νίκης.

Ευχαριστούμε την ομάδα του Εθνικού Λυκιας για την υποδειγματική φιλοξενία και του ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.