Η Κ14 στους ''8'' του πρωταθλήματος ΕΠΣΑΝΑ

Στον επαναληπτικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε μεταξύ της Θύελλας και του Κυανούς Αστήρ Βάρης οι φιλοξενούμενοι μπορεί να κέρδισαν με 0-1, την πρόκριση όμως την πήραν πανάξια οι Λυχνιτωρύχοι αφού είχαν κερδίσει εκτός έδρας με 0-2.

Ο αγώνας όπως αναμενόταν δεν πρόσφερε και ιδιαίτερο θέαμα. Και αυτό γιατί οι δύο ομάδες αναλώθηκαν στο δυνατό παιχνίδι προσέχοντας την άμυνα τους με απώτερο στόχο την πρόκριση στους 8. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και στη μία και μοναδική φάση που δημιούργησαν στο 14' κατάφεραν να σκοράρουν. Έγινε μία σέντρα από αριστερά προς την μικρή περιοχή και με κεφάλια ο αντίπαλος παίχτης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Θύελλας ξεκίνησε δυνατά δείχνοντας μεγαλύτερο πάθος και θέληση για την πρόκριση. Ειδικά όταν ο coach Θάνος Βεντούρης άλλαξε σχηματισμό και πρόσωπα, στο τελευταίο τέταρτο το γήπεδο άρχισε να γέρνει και δημιουργήθηκαν πολλές ευκαιρίες για γκολ.

Τελικά μπορεί να μην ήρθε η ισοφάριση αλλά επιτεύχθηκε η πρόκριση που ήταν και το ζητούμενο.

Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια και καλή συνέχεια στα προημιτελικά του πρωταθλήματος !!!

Επιτρέπεται η αναδημοσίευση των πληροφοριών του παραπάνω άρθρου ή μέρους αυτών μόνο αν:

– Αναφέρεται ως πηγή το thiellafc.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.

– Αναφέρεται στο τέλος του άρθρου ως “Πηγή”