Θησέας Ν.Μ - Θύελλα Ραφήνας 2-4

Δεύτερο φιλικό για την Κ-18 της Θύελλας όπου φιλοξενήθηκε στο γήπεδο της Αγίας Μαρίνας από την ομάδα του Θησεα Ν.Μ επικρατώντας με ευρύ σκορ 2-4. Το παιχνίδι ξεκίνησε νωχελικά για τα παιδιά του coach Αναστασίου, κάτι το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Θησεας κυριαρχώντας στο γήπεδο για περίπου 10 λεπτά. Αποτέλεσμα ήταν ένα γκολ για τον Θησεα αλλά και σωτηρίες επεμβάσεις από τον τερματοφύλακα Αγγελη της Θύελλας κρατώντας την μέσα στο παιχνίδι.

Από εκείνο το σημειο η Θυελλα άρχισε να κερδίζει την κατοχή της μπάλας, ανέβασε τις γραμμές της με αποτέλεσμα να πετύχει δυο γκολ με τους Μπατουδακη και Ανδρικό μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου η Θύελλα συνέχισε με υψηλό ρυθμό και πέτυχε πολύ γρήγορα ακόμη δυο γκολ με τους Κανελλοπουλο και Μπατουδακη.

Το μόνο που κατέφερε η ομαδα του Θησεα ήταν να μειώσει στο σκορ σε ένα δεύτερο ημίχρονο όπου η Θύελλα χρησιμοποίησε όλους τους διαθέσιμους παίχτες της.