top of page
  • Writer's pictureΑ.Π.Ο. Θύελλα Ραφήνας

Θύελλα Ραφήνας - Κωστέας Γείτονας 2-2

Πρώτη επίσημη εμφάνιση για την Κ-18 της Θύελλας στο φετινό πρωτάθλημα υποδομών της ΕΠΣΑΝΑ , υποδέχτηκε στο γήπεδο Ραφήνας την ομάδα του Κωστέα Γείτονα με τις ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις στο τελικό 2-2. Το ξεκίνημα για την Θύελλα ήταν ιδανικό αφού πρώτα απείλησε δυο φορές με τελικές προσπάθειες του Κατσάμπουλα , μπήκε μπροστά στο σκορ με όμορφο τελείωμα του Τσιλιακου έπειτα από σέντρα του Διαγγελακη. Από εκεί και πέρα όμως οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση , πήραν τα ηνία του αγώνα και με δυο γκολ πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου έφεραν τούμπα το ματς. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε και πάλι ιδανικά για την Θύελλα αφού στο πρώτο λεπτό έπειτα από πίεση και κλέψιμο του Λασπα , ο Σαμαρκος έσπρωξε την μπαλα στην κενή εστία του Κωστέα. Στο υπόλοιπο δεύτερο ημίχρονο υπήρξαν εκατερωθεν τελικές προσπάθειες με κορυφαία το χαμένο τετ Α τετ του Τσιλιακου για την Θύελλα περίπου στο 80 λεπτό.

Συγχαρητήρια για την προσπάθεια και καλή συνέχεια.