Κ14 Θύελλα Ραφήνας - ΑΕ Γέρακα 6-0

Σε ένα παιχνίδι που οι φιλοξενούμενοι κατεβαίνουν με 9 παίχτες τα σχόλια περιττεύουν.

Για την ιστορία η Θύελλα κέρδισε την ομάδα του Γέρακα με 6-0.

Στο 3' ο Στεφανής χάνει διπλή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.

Στο 7' ο Μπασινάς κερδίζει φάουλ έξω από την περιοχή, την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Στασινόπουλος στέλνοντας κατευθείαν την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

Στο 15' ο Κατσακούλας ύστερα από μία όμορφη συνεργασία με τον Μπάσινα μέσα στην μεγάλη περιοχή κάνει το 2-0.

Στο 22' ο Στεφανής έστρωσε στον Στασινόπουλο που σούταρε κάνοντας το 3-0.

Στο 30' ο Ζησάκης σουτάρει προς την εστία και η μπάλα κόντραρε στους αντίπαλους, στην επαναφορά ο Στεφανής πιάνοντας ένα σουτ έκανε το 4-0.

Με ένα τέτοιο σκορ στο πρώτο ημίχρονο ο προπονητής έδωσε την ευκαιρία και στα υπόλοιπα παιδιά, που έχουν μικρότερη συμμετοχή στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑΝΑ, να πάρουν τις εμπειρίες τους για του χρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 10' ο Κούρτακας έκανε το 5-0 με ένα πολύ ωραίο σουτ από διαγώνια θέση μέσα στην περιοχή.

Στο 20' ο Αντριάνο Πιέτρη έπαιξε το ένα-δύο με τον Σύκα μέσα στην μεγάλη περιοχή που πλάσαρε για να κάνει το 6-0.

Επιτρέπεται η αναδημοσίευση των πληροφοριών του παραπάνω άρθρου ή μέρους αυτών μόνο αν:

– Αναφέρεται ως πηγή το thiellafc.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.

– Αναφέρεται στο τέλος του άρθρου ως “Πηγή”