Κ14 Θύελλα Ραφήνας - ΑΟ Ατλαντίς 2-0

Σε μία αρκετά κρύα μέρα για ποδόσφαιρο η ομάδα μας φιλοξένησε την Ατλαντίδα κερδίζοντας την με 2-0. Σε αυτό το παιχνίδι φανήκαμε πιο διαβασμένοι προσπαθώντας να είμαστε τακτικά σωστοί και να δημιουργήσουμε τις σωστές φάσεις για το γκολ. Σε ένα ημίχρονο που τον έλεγχο τον είχε η θύελλα, μόλις στο 8' απο μία έξυπνη ασίστ στην πλάτη της άμυνας του Γιαλαράκη,ο Σύκας έβαλε την μπάλα μπροστά του, πάτησε περιοχή και πλάσαρε κάνοντας το 1-0. Στο 25' ύστερα από φάση διάρκειας στα καρέ του αντιπάλου ο Μπασινάς έπιασε το γυριστό σουτ προς την εστία και η μπάλα έγλυψε το δοκάρι και βγήκε άουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο από έναν όμορφο συνδυασμό των παιχτών στο κέντρο ο Στεφανής στο 15' παίρνει την μπάλα ύστερα από το ένα-δύο, οδηγάει πατώντας περιοχή, αλλά το πλασέ δεν ήταν τόσο δυνατό και έτσι ο τερματοφύλακας απέκρουσε. Ο Μπασινάς στο 20' με ένα σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή παραλίγο, να καταφέρει ότι δεν μπόρεσε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Όμως για άλλη μία φορά η τύχη χαμογέλασε στους φιλοξενούμενους αφού η μπάλα βρήκε στο δοκάρι.

Η Θύελλα φαινόταν να αναζητούσε και δεύτερο γκολ, με αρκετά σουτ έξω και μέσα από την περιοχή, προκειμένου να κλειδώσει το παιχνίδι. Ότι δεν κατάφερε η ομάδα μας από τις τόσες φάσεις ήρθε από την βούλα. Από μια κόντρα στην άμυνα της Ατλαντίδας ο Μπασινάς τσιμπάει την μπάλα και ο αντίπαλος τον βρίσκει στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα. Ο Ζησάκης αναλαμβάνει την εκτέλεση του πέναλτι, πλασάρει με ψυχραιμία και στο 30' κάνει το τελικό 2-0.

Συγχαρητήρια για την προσπάθεια και καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.

Επιτρέπεται η αναδημοσίευση των πληροφοριών του παραπάνω άρθρου ή μέρους αυτών μόνο αν:

– Αναφέρεται ως πηγή το thiellafc.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.