Κ16 ΑΟ Άνοιξης - Θύελλα Ραφήνας 1-1

Την Κυριακή το πρωί, στο γήπεδο της Άνοιξης, διεξήχθη ο αγώνας για την δεύτερη αγωνιστική της Κ16, ανάμεσα στην τοπική ομάδα και αυτήν της Θύελλας Ραφήνας. Με πολλές και σημαντικές ελλείψεις η ομάδα της Ραφήνας, είχε ένα δύσκολο έργο, απέναντι σε μια καλή ομάδα όπως ήταν αυτή της ΑΟ Άνοιξης.

Ο αγώνας δεν ξεκίνησε καλά, ειδικά για την Θύελλα, ενώ κάπως έτσι συνεχίστηκε όλο το ημίχρονο,με λίγες τελικές και αρκετά λάθη,τελειώνοντας με 0-0. Στο δεύτερο ημίχρονο, αιφνιδίασε η ομάδα της Άνοιξης μετά από ένα δεκάλεπτο και άνοιξε το σκορ, με μια όμορφη αντεπίθεση από τα αριστερά.

Η ισοφάριση δεν άργησε να έρθει για την ομάδα της Ραφήνας, με σουτ του Κωστοπουλου έξω απ'την περιοχή και την βοήθεια της τύχης. Οι φάσεις στο Β' ημίχρονο συνεχίστηκαν και ειδικά για την Θύελλα όπου έκανε τις πιο πολλές κλασικές τελικές και γι αυτό ίσως να βοήθησε το ότι η ομάδα της Άνοιξης έπαιζε με παίχτη λιγότερο, λόγω τραυματισμών.

Το ισόπαλο 1-1 ως τελικό σκορ, δεν αφήνει καμία από τις δύο ομάδες παραπονεμένες, από την συνολική εικόνα.

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες και καλή συνέχεια.

Επιτρέπεται η αναδημοσίευση των πληροφοριών του παραπάνω άρθρου ή μέρους αυτών μόνο αν:

– Αναφέρεται ως πηγή το thiellafc.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.