Κ16 Θύελλα Ραφήνας - ΑΕ Πικερμιου 4-2

Σημαντική νίκη πέτυχε η Κ-16 της Θύελλας επι της συντοπίτισσας ομάδας της ΑΕ Πικερμιου με σκορ 4-2 για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑΝΑ. Το παιχνίδι ξεκίνησε στο πρώτο δεκάλεπτο με την Θύελλα να μπαίνει δυο φορές μπροστά στο σκορ , 1-0 με απευθείας εκτελεση φάουλ του Αγκολι και 2-1 με σουτ έξω από την περιοχή του Σταματόπουλου και την φιλοξενούμενη ομάδα να ισοφαρίζει στο 1-1 με κοντινό πλασέ.

Για το υπόλοιπο χρονικό διάστημα του ημιχρόνου η Θύελλα πίεσε για το τρίτο γκολ αλλά λίγα λεπτά πριν την ανάπαυλα η ΑΕ Πικερμιου εκμεταλλεύτηκε αμυντικό λάθος της Θύελλας φέρνοντας το ματς στα ίσια . Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η Θύελλα κυριάρχησε σε όλους τους τομείς , στρίμωξε τον αντίπαλο του στην άμυνα του , έχασε κλασικές ευκαιρίες και πήρε δίκαια το παιχνίδι με δυο γκολ ακόμη από τους Αγκολι και Σταματοπουλο.

Συγχαρητήρια για την προσπάθεια και καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα για την ομάδα της ΑΕ Πικερμιου.