Κ16 Θύελλα Ραφήνας - Ατλαντίδα 5-2

Την Κυριακή το πρωί, διεξήχθη ο αγώνας της Κ16, ανάμεσα στην γηπεδούχο Θύελλα και της Ατλαντίδας.

Ο αγώνας ξεκίνησε καλύτερα για την Ατλαντιδα, η οποία είχε την κατοχή αλλά και τις φάσεις. Κάπως έτσι και με την πίεση να εντείνεται από την ομάδα Ανθούσας, περίπου στο 15ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.

Ευτυχώς για την ομάδα της Ραφήνας, η ισοφάριση ήρθε άμεσα και σε ένα σημείο που δεν ήταν καλή και συγκεντρωμενη, από μια σέντρα του Μπούτου, η οποία βρήκε στο πόδι του αντιπάλου και άλλαξε πορεία με αποτέλεσμα να καταλήξει στα δίχτυα!!

Σε εκείνο το σημείο φάνηκε να ξυπνάνε οι παίχτες της Θύελλας και να αρχίζουν να πιέζουν.

Στα τελευταία δέκα λεπτά του Α' ημιχρόνου και μετά από τρία χαμένα Τετ α Τετ, μπηκαν αλλα δύο γκολ για την ομάδα της Ραφήνας και τα δύο απ' τον Ιωάννου,μετα από ασίστ του Μπικα στο 2-1 και του Διαμαντοπουλου στο 3-1.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε επίσης με την υπεροχη για την ομάδα της Ραφήνας.

Στα μισά του δεύτερου ημιχρονου, ο Βουγλανης έκανε το 4-1 μετα από γύρισμα μέσα στην περιοχή απο τον Θεοδωρακιδη,η Ατλαντίδα μείωσε με πέναλτι, ενώ προς το τέλος του αγώνα ο Μπούτος έκανε το τελικο 5-2 με εξαιρετικό σουτ βολίδα μέσα από την περιοχή, οπου την πάρκαρε στην αριστερή γωνία!

Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια και καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.