Κ16 Θύελλα Ραφήνας - Νίκη Δροσιάς 0-1

Την ήττα με 0-1 γνώρισε η Κ16 της Θύελλας από την αντίστοιχη της Νίκης Δροσιάς στο γήπεδο Ραφήνας . Το παιχνίδι είχε δυο όψεις με την Θύελλα να ξεκινά με διάθεση το παιχνίδι εχοντας σωστή κυκλοφορία , σωστή αμυντική λειτουργία αλλά χωρίς να απειλεί την εστία των φιλοξενούμενων .

Στο 12 ‘ λεπτό η Νίκη Δροσιάς μπήκε μπροστά στο σκορ έπειτα από κόρνερ και κοντινή κεφαλια αφού η άμυνα της Θύελλας κόλλησε . Μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η Θύελλα προσπάθησε να φέρει το ματς στα ίσια με χαρακτηριστικότερη φάση το πλασέ του Κουτσικου να βρίσκει δίχτυα αλλά να ακυρώνεται από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ .

Στο δεύτερο ημίχρονο η Θύελλα δεν κατέφερε να γυρίσει στο παιχνίδι , εχοντας έλλειψη καθαρού μυαλού βγαίνοντας εκτός αγωνιστικού πλάνου με αποτέλεσμα πολλές λάθος επιλογές και την Νίκη Δροσιάς να λειτουργεί σωστά ανασταλτικά χτυπώντας σε αντεπιθέσεις χωρίς τελικά να καταφέρει να διευρύνει το σκορ .