Κ16 Μάχη Μαραθωνα - Θύελλα Ραφήνας

Νίκη βαθμολογικής αξίας και ψυχολογικής αποσυμπίεσης πέτυχε η Θύελλα στο Γραμματικό επι της Μάχης με το τελικό σκορ 1-3 να κρίνεται δίκαιο και η καλύτερη σήμερα ομάδα να παίρνει τους τρεις πόντους.

Η Θύελλα από την αρχή έδειξε διάθεση , σωστές επιλογές στην κυκλοφορία της μπάλας και πλήρη εφαρμογή του πλάνου στο ανασταλτικό της παιχνίδι . Παρόλα αυτά η Μάχη μπήκε πρώτη μπροστά στο σκορ στο 18’ λεπτό του παιχνιδιού με μακρινό σουτ και λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα της Θύελλας.

Όμως η Θύελλα έβγαλε γρήγορα αντίδραση και με δυο γκολ στο 24’ και 32’ λεπτό από τους Βιαδη και Κουτσικο πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου . Με την σέντρα του δεύτερου ημιχρόνου ο Κουτσικος με όμορφο πλασέ έδωσε αέρα δυο γκολ στην Θύελλα η οποία και τα διαχειρίστηκε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού κερδίζοντας το ματς.