Κ18 Α.Ο. Άνοιξης - Θύελλα Ραφήνας 1-2

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Κ18 της Θύελλας αφού επικράτησε με σκορ 1-2 της Άνοιξης.

Το παιχνίδι είχε καλό ρυθμο σχεδόν σε όλη την διάρκεια του, με την Θύελλα να έχει την κατοχή της μπάλας και την Άνοιξη να αμύνεται με συνέπεια.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας πίεσε για ένα γρήγορο γκολ όμως στάθηκε άτυχη καθώς σημάδεψε δις το οριζόντιο δοκάρι με τον Σταματόπουλο μέχρι το 30' λεπτό. Την λύση τελικά την έδωσε ο Παπαδημητρίου Δ. με σουτ βολε έπειτα από εξαιρετική συνεργασία με τον Κουτσικο. Οι ομάδες έκλεισαν το ημίχρονο με το σκορ στο 0-1.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε, με την Θύελλα να έχει τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και να ψάχνει για το δεύτερο γκολ, το οποίο και τελικά βρήκε στο 69' λεπτό με πλασέ του Κουτσικου που βγήκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα της Άνοιξης.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Συγχαρητήρια σε όλους και καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.

Επιτρέπεται η αναδημοσίευση των πληροφοριών του παραπάνω άρθρου ή μέρους αυτών μόνο αν:

– Αναφέρεται ως πηγή το thiellafc.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.