Κ18 ΑΟ Ατλαντις - Θύελλα Ραφήνας

Σαν ‘’Θύελλα’’ πέρασε η Κ18 των Λυγνιτωρυχων από τον Γέρακα αφού επικράτησε με σκορ 1-4 της Ατλαντιδας χωρίς να αφήσει κανένα περιθώριο αμφισβήτησης της ανωτερότητας της .

Από νωρίς πήρε κεφάλι στο σκορ αφού στο 6’ λεπτό έπειτα από όμορφη ενέργεια του Τσιλιακου και πλασέ μέσα από την περιοχή η μπαλα κατέληξε στο βάθος της εστίας του ανήμπορου να αντιδράσει τερματοφύλακα της γηπεδούχου ομάδας .

Χαρακτηριστικό της πίεσης που άσκησε η Θύελλα στο πρώτο ημίχρονο είναι οι πολλες χαμένες κλασικές ευκαιρίες με χαρακτηριστικότερες τις δυο περιπτώσεις όπου οι Τσιλιακος και Αγγελονιδης πέρασαν και τον τερματοφύλακα αλλά αστόχησαν προ κενής εστίας .

Έτσι οι δυο ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με το εύθραυστο 0-1. Στο δεύτερο όμως ημίχρονο η Θύελλα καθάρισε το παιχνίδι με ακόμη τρία γκολ , ένα του Τσιλιακου και δυο του Victor με την Ατλαντίδα να μην μπορεί να ακολουθήσει τον ρυθμό των φιλοξενούμενων .

Τελικά το σκορ έκλεισε στο 90’ λεπτό με γκολ της Ατλαντίδας έπειτα από αμυντική αδράνεια της Θύελλας.