top of page
  • Writer's pictureΑ.Π.Ο. Θύελλα Ραφήνας

Κ18. Θύελλα Ραφήνας - Μάχη Μαραθωνα

Επιστροφή στην αγωνιστική δράση έπειτα από 1 1/2 μήνα για την Κ18 της Θύελλας να υποδέχεται την Μάχη Μαραθωνα και να επικρατεί εύκολα με σκορ 6-1. Ο χορός των γκολ άρχισε μόλις στο πρώτο λεπτό έπειτα από ατομική προσπάθεια του Σταματόπουλου να γκρεμίζεται εντός περιοχής και το πέναλτι να μετατρέπει σε γκολ ο Τσιλιακος .

Η Θύελλα πιεστική έψαξε να διπλιασει γρήγορα τα τέρματα της , πετυχαίνοντας το με κοντινό πλασέ του Σελιωτη. Δέκα λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Σταματόπουλος με διαγώνιο σουτ λίγο έξω από την περιοχή έκλεισε το σκορ του ημιχρόνου στο 3-0.

Η Θύελλα συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Σταματοπουλο να διπλασιάζει τα προσωπικά του γκολ, αυτή την φορά από το σημείο του πέναλτι έπειτα από δίκη του προσπάθεια . Στο 68 λεπτό ο Φραγκος με κεφαλια μέσα από την μικρή περιοχή έγραψε το 5-0 , με τον Τσιλιακο να κλείνει το σκορ με κοντινό πλασέ έπειτα από όμορφη ενέργεια του Σαμαρκου .

Η Μάχη στο 83 λεπτό βρήκε το γκολ στην μοναδική της προσπάθεια και μείωσε το σκορ σε 6-1 από το σημείο του πέναλτι .