Κ18 Θύελλα Ραφήνας - Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 3-0

Θύελλα Ραφήνας και Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου αναμετρήθηκαν για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Κ18 στο γήπεδο Π. Σκούφος, με την Θύελλα να επικρατεί με σκορ 3-0.

Το παιχνίδι καθόλη την διάρκεια του δεν είχε καλό ρυθμο με πολλά λάθη εκατέρωθεν, αλλά τους γηπεδούχους να εκμεταλλεύονται κάποιες στιγμές τους και να καταφέρνουν τελικά να πάρουν την νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο η Θύελλα είχε την πλήρη κατοχή της μπάλας αλλά υστερούσε στην τελική προσπάθεια. Σε μια φάση από αριστερά στο 29' λεπτό, ο Κουτσικος με ατομική προσπάθεια ξεκλείδωσε την άμυνα των φιλοξενούμενων και έπειτα από κοντινό πλασέ στο οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας, η μπάλα κατέληξε στον επερχόμενο Κεχαγιά ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ για την Θύελλα.

Η Θύελλα συνέχιζε να πιέζει, με τον Άγιο Στέφανο να ψάχνει τις κόντρα επιθέσεις μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το μοτίβο του παιχνιδιού δεν άλλαξε, με την Θύελλα να κλειδώνει την νίκη με δύο ακόμη γκολ των Κουτσικο στο 56' λεπτό και Σταματόπουλο στο 66' λεπτό.

Συγχαρητήρια για την προσπάθεια και καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.

Επιτρέπεται η αναδημοσίευση των πληροφοριών του παραπάνω άρθρου ή μέρους αυτών μόνο αν:

– Αναφέρεται ως πηγή το thiellafc.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.