Πρώτο φιλικό για την Θύελλα Β'

Το πρωί του Σαββάτου η ομάδα μας φιλοξενήθηκε στην Αγία Μαρίνα από τον Θησέα Ν.Μ. Β' στο πρώτο φιλικό τεστ έπειτα από την πρώτη περίοδο της προετοιμασίας. Οι αθλητές είχαν την ευκαιρία να ξεφύγουν από τις καθημερινές προπονήσεις με τον coach Ντερτινη να βγάζει τα πρώτα συμπεράσματα για την ομάδα.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν και αυτό που είχε τις καλύτερες στιγμές με την Θύελλα να είναι αρκετά απειλητική όμως και ο Θησέας να έχει διάθεση να δημιουργήσει τις δικές του ευκαιρίες .

Δύο γκολ για την Θύελλα στο πρώτο ημίχρονο με τους Παπαδημητρίου Δ. και Σταματόπουλο με τον Θησέα να ισοφαρίζει προσωρινά σε 1-1 στα μέσα του ημιχρόνου.

Στο πρώτο μισό του δεύτερου μέρους ο Θησέας πίεσε αλλά η Θύελλα με σωστή αμυντική τακτική δεν απειλήθηκε. Στο τελευταίο 20' η ομάδα μας έδειξε ότι βρίσκεται σε καλύτερο επίπεδο φυσικής κατάστασης, και λίγο έλειψε με τον Καζογλου σε δύο τελικές εντός περιοχής να διευρύνει το σκορ.

Ευχαριστούμε την ομάδα του Θησέα Β' για την φιλοξενία και ευχόμαστε καλή επιτυχία στο πρωτάθλημα.

Επόμενο φιλικό παιχνίδι για την Θύελλα Β' την Πέμπτη 7/9 εκτός έδρας με τον Εθνικό Λυκίας.

Επιτρέπεται η αναδημοσίευση των πληροφοριών του παραπάνω άρθρου ή μέρους αυτών μόνο αν:

– Αναφέρεται ως πηγή το thiellafc.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.

– Αναφέρεται στο τέλος του άρθρου ως “Πηγή”